Ana Sayfa Blog Feryal İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Feryal İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Feryal İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Feryal ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Feryal isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Feryal ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Feryal İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Feryal isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Feryal isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Feryal ismi Arapça kökenli ve Farsça kökenli bir isimdir. Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Feryal İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Feryal isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Feryal isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Işık, güzellik.
  2. En güzel ışık.

Feryal isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Feryal isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Feryal isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Feryal isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İsminin Anlamı Ne Blog
Exit mobile version