Feyza İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

3

Feyza ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu, Feyza isminin dini anlamı nedir gibi sorulara cevap veriyoruz. Feyza ismi Kuran’da geçiyorsa hangi sure ve ayetlerde geçtiğine bakalım.

Sponsorlu Bağlantılar

Kur’an-ı Kerim’de Feyza İsmi

Feyza isminin Kur’an-ı Kerim’de geçip geçmediğine göz atmadan önce Feyza isminin anlamına ve detaylı analizine göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Ayrıca bkz: Feyza İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi Feyza isimi Kuran’da var mı yok mu bakalım;

Feyza ismi yaptığımız araştırmalar neticesinde Kuran’da geçmediği görülmüştür. Zaten Feyza ismi Arapça kökenli bir isim olmasına rağmen Kur’an-ı Kerim’de geçmemektedir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kız bebek 2

Sponsorlu Bağlantılar

Feyza İsminin Dini Anlamı

Feyza ismine baktığımız zaman dini açıdan bir anlam içermediğini görmekteyiz. Feyza isminin anlamları aşağıdaki gibidir;

  1. Suyun taşıp akması, coşma, taşma.
  2. Bolluk, çokluk, verimlilik, fazlalık, gürlük, ilerleme, çoğalma.
  3. İlim, irfan.
  4. Başarılı, refah içinde, mutlu
  5. Feyz ile dolu olan.

Feyza isminin Kuran’da geçtiğini düşünüyorsanız bize hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz.

NOT: Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Sponsorlu Bağlantılar

3 YORUMLAR

  1. Feyza ismi kuranda geciyor hemde iki ayette iyi arastırın ben kuran okunurken duydum ve oyle karar verip koydum yasin suresi 77 ve 80. Ayetlerinde geciyor feiza bi bakın

    • Yasin suresi 77. ve 80. ayetlerde geçen ” fe iza” yani “böyle olduğu zaman” manasına gelen iki ayrı kelimedir. Siz de takdir edersiniz ki fe iza kelimeleri ile feyza kelimesi aynı şey değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here