Kategoriler
Blog

Figen İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Figen ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Figen ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Figen ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Figen İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Figen ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Figen isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Figen ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Figen İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Figen isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Figen isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Figen ismi Arapça kökenli değil, Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçen isimlerden birisi olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Figen İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Figen isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Figen isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Yaralayan, kıran, düşüren.

Figen isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Figen isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Figen isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Figen isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog