Fikret İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Fikret ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Fikret ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Fikret ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Fikret İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Fikret ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Fikret isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Fikret ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Fikret İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Fikret isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Fikret isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Fikret ismi Arapça kökenli bir isim olmasına rağmen  Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Fikret İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Fikret isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Fikret isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Düşünce, fikir.
  2. Zihin, akıl.
  3. Kuruntu.

Fikret isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Fikret isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Fikret isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Fikret isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here