Filiz İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Filiz İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Filiz ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Filiz isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Filiz ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Filiz İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Filiz isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Filiz isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Filiz ismi Arapça kökenli değil, Rumca kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Filiz İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Filiz isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Filiz isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Tohumdan veya tomurcuktan çıkan körpe sürgün.
  2. İnce uzun, zayıf, narin kız.
  3. Ocaktan çıkarılmış, eritilmemiş ham maden, cevher, gümüş, filiz.
  4. Betonarmede demirleri eklemek için bırakılan uzantılar.

Filiz isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Filiz isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Filiz isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Filiz isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here