Gönül İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Gönül İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Gönül ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Gönül isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Gönül ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Gönül İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Gönül isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Gönül isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük.  Gönül ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçen isimlerden birisi olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Gönül İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Gönül isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Gönül isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Yürekte varsayılan sevgi, istek gibi duyguların kaynağı.
  2. Duygu, his, aşk.

Gönül isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Gönül isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Gönül isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Gönül isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here