Kategoriler
Blog

Gözde İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Gözde ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Gözde ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Gözde ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Gözde İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Gözde ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Gözde isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Gözde ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Gözde İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Gözde isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Gözde isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Gözde ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Gözde İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Gözde isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Gözde isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Çok sevilen, beğenilen, nitelikli, üstün tutulan.

Gözde isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Gözde isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Gözde isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Gözde isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog