Gül İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Gül ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Gül ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Gül ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Gül İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Gül ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Gül isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Gül ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Gül İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Gül isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Gül isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Gül ismi Arapça kökenli değil, Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Sponsorlu Bağlantılar
kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Sponsorlu Bağlantılar

Gül İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Gül isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Gül isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Katmerli, kokulu çiçekleri olan, pek çok türleri bulunan gülgillerin örnek bitkisi.

Gül isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Gül isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Gül isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Gül isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here