Gülay İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Gülay ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Gülay ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Gülay ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Gülay İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Gülay ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Gülay isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Gülay ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Gülay İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Gülay isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Gülay isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Gülay ismi Arapça kökenli değil, Farsça ve Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Sponsorlu Bağlantılar

Gülay İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Gülay isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Gülay isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Güllerin açtığı ay.

Gülay isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Gülay isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Gülay isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Gülay isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here