Kategoriler
Blog

Gülce İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Gülce ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Gülce ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Gülce ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Gülce İsmi Kuran’da Var Mı?

Gülce ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Gülce isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Gülce ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Gülce İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Gülce isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Gülce isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Gülce ismi Arapça kökenli değil, Farsça ve Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Gülce İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Gülce isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Gülce isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Gül gibi, güle benzeyen.

Gülce isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Gülce isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Gülce isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Gülce isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog