Gülden İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Gülden İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Gülden ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Gülden isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Gülden ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Gülden İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Gülden isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Gülden isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Gülden ismi Arapça kökenli değil, Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçen isimlerden birisi olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Gülden İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Gülden isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Gülden isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Gül soluklu, nefesi gül kokan.

Gülden isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Gülden isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Gülden isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Gülden isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here