Kategoriler
Blog

Handan İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Handan ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye araştırdık. Handan ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve ne anlama geldiğini öğreneceğiz. Eğer Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu göreceğiz.

Handan İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Handan ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Handan isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Handan ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Handan İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Handan isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Handan isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Handan ismi Arapça kökenli değil, Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçen isimlerden birisi olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Handan İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Handan isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Handan isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Gülen, gülücü, güleç, sevinçli.

Handan isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Handan isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Handan isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Handan isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog