Kategoriler
Blog

Hanife İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Hanife ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye araştırdık. Hanife ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve ne anlama geldiğini öğreneceğiz. Eğer Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu göreceğiz.

Hanife İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Hanife ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Hanife isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Hanife ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Hanife İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Hanife isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Hanife isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Hanife ismi Arapça kökenli bir isim olmasına rağmen Kuran-ı Kerim’de geçmemektedir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Hanife İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Hanife isminin dini anlamının olup olmadığına yada Kuran’da geçtiği ayetlerde hangi anlamlara geldiğine bakalım;

  1. İslam dinine sımsıkı bağlı olan kimse.
  2. İslamiyetten önce tek Tanrı’ya inanan.

Hanife isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Hanife isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Hanife isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Hanife isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog