Haşim İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Haşim İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Haşim ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Haşim ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Haşim isminin anlamını, analizini ve Haşim ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Haşim İsminin Anlamı ve Analizi

Peki Haşim ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Haşim isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Haşim ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak yine de Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Haşim İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Haşim isminin dini anlamı var mı yok mu diye incelediğimizde dini anlamlar içerdiğini görmekteyiz. Bu dini anlamlar ise şöyledir;

  1. Kıran, ezen, parçalayan.
  2. Ekmek doğrayan.

Haşim isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Haşim isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here