Kategoriler
Blog

Havin İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Havin ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Havin ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Havin ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Havin İsmi Kuran’da Var Mı?

Havin ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Havin isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Havin ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Havin İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Havin isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Havin isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Havin ismi Arapça kökenli değil, Kürtçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Havin İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Havin isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Havin isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Yaz gecesi.

Havin isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Havin isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Havin isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Havin isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog