Kategoriler
Blog

Haydar İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Haydar ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Haydar ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Haydar ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Haydar İsmi Kuran’da Var Mı?

Haydar ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Haydar isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Haydar ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Haydar İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Haydar isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Haydar isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Haydar ismi Arapça kökenli bir isim olmasına rağmen Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen erkek isimleri

Haydar İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Haydar isminin dini anlamının olup olmadığına bakalım;

  1. Hz.Ali’nin lakabı.

Haydar isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Aslan.
  2. Cesur, yiğit kimse.

Haydar isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Haydar isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Haydar isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Haydar isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog