Kategoriler
Blog

Helin İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Helin ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Helin ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Helin ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Helin İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Helin ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Helin isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Helin ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Helin İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Helin isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Helin isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Helin ismi Arapça kökenli değil, İngilizce / Yunanca / Latince / Kürtçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Helin İsminin Dini Anlamı Var Mı?

 Helin isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Helin isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Işık.(İngilizce)
  2. Parlayan ışık. (Yunanca)
  3. Dünyanın en güzel kadın. (Latince)
  4. Yuva, kuş yuvası. (Kürtçe)

Helin isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Helin isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Helin isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Helin isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog