Kategoriler
Blog

Hilmi İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Hilmi ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye araştırdık. Hilmi ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve ne anlama geldiğini öğreneceğiz. Eğer Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu göreceğiz.

Hilmi İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Hilmi ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Hilmi isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Hilmi ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Hilmi İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Hilmi isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Hilmi isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Hilmi ismi Arapça kökenli bir isim olmasına rağmen Kuran-ı Kerim’de geçmemektedir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen erkek isimleri

Hilmi İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Hilmi isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Hilmi isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Yumuşak huylu, nazik, ince kimse.

Hilmi isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Hilmi isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Hilmi isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Hilmi isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog