Kategoriler
Blog

Hümeyra İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Humeyra ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Humeyra ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Humeyra ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Hümeyra İsmi Kuran’da Var Mı?

Humeyra ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Humeyra isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Humeyra ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Humeyra İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Humeyra/Humeyra isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Humeyra isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük.  Humeyra/Humeyra ismi Arapça kökenlidir ancak Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Humeyra İsminin Dini Anlamı Var Mı?

 Humeyra isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Humeyra isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Kızıllık, pembelik.
  2. Beyaz tenli kadın.

Humeyra isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Humeyra isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Humeyra isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Humeyra isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog