Hümeyra İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Hümeyra İsmi Kuran’da Var Mı?

Hümeyra ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Hümeyra isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Hümeyra ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Hümeyra İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Hümeyra isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Hümeyra isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Hümeyra ismi Arapça kökenli bir isim olmasına rağmen Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Hümeyra İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Hümeyra isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Hümeyra isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Kızıllık, pembelik.

Hümeyra isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Hümeyra isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Hümeyra isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Hümeyra isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here