Kategoriler
Blog

İdil İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

İdil ismi Kuran’da var mı yok mu diye merak edenler için araştırdık. İdil isminin Kuran’daki anlamını ve dini anlamını detaylı bir şekilde inceliyoruz. Kuran-ı Kerim’de İdil isminin hangi sure ve ayetlerde geçtiğini öğrenelim.

İdil İsminin Kuran’da Geçtiği Ayetler Var Mı?

İdil ismi yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de yer alıyor mu diye bakmadan önce İdil isminin anlamını öğrenmek, detaylı analizini yapmak ve ilginç bilgiler öğrenmek isteyenler aşağıdaki linke tıklayabilirler.

Ayrıca bkz: İdil İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

İdil isimi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu?

Yaptığımız incelemeler sonucunda İdil isminin Kuran-ı Kerim’de yer almadığını gördük. Arapça kökenli bir isim olmayan İdil ismi, Türkçe kökenli bir isimdir. Bu nedenle Kuran’da geçme ihtimali de bulunmuyor.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

İdil İsminin Dini Anlamı Var Mı?

İdil ismini kontrol ettiğimizde dini açıdan herhangi bir anlamı olmadığını gördük. İdil isminin genel olarak anlamları ise aşağıdaki gibidir;

  1. Volga Nehri’ne Türklerin verdiği isim.
  2. Aşkla ilgili olup köy ve kır yaşayışını anlatan kısa şiir veya yazı.
  3. Küçük ve şairane resim.
  4. Yun. İçten ve saf aşk.

Eğer bizim yanıldığımızı düşünüyorsanız ve İdil isminin Kuran’da geçtiğini düşünüyorsanız, bize Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bildirin, bizde yanlışımızı düzelterek yazıyı yeniden güncelleyelim.

NOT: İdil isminin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi bu ismin güzel isim yada kötü isim olduğunu göstermez. Örneğin Hüseyin ve Zeynep ismi Kuran’da geçmez ancak çok güzel isimlerdir. Örneğin Firavun ve Nemrut gibi isimler Kuran’da geçer ama çok kötü isimlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog