Kategoriler
Blog

İklima İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

İklima ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. İklima ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. İklima ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

İklima İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

İklima ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde İklima isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve İklima ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: İklima İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim İklima isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde İklima isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. İklima ismi Arapça ve İbranice kökenli bir isimdir ve Kuran’da geçmemektedir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

İklima İsminin Dini Anlamı Var Mı?

O zaman İklima isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

1. İklima isminin anlamı internet ortamında “Adem a.s ilk kız çocuğu dünyaya gelen en güzel 3 kadından biri” olarak geçmektedir ancak bu bilginin herhangi bir kaynağı yoktur.
2. Aklima yada İklima, Hz. Adem’in (as) ilk kız çocuğunun ismi, Kabil ile birlikte dünyaya gelen ikiz çocuğu. (İbranice)

NOT: İklima isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, İklima isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog