İlkay İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

İlkay ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye araştırdık. İlkay ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve ne anlama geldiğini öğreneceğiz. Eğer Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu göreceğiz.

Sponsorlu Bağlantılar

İlkay İsmi Kuran’da Geçer Mi?

İlkay ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. İlkay ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce İlkay isminin anlamını, analizini ve İlkay ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: İlkay İsminin Anlamı ve Analizi

Peki İlkay ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından İlkay isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. İlkay ismi Türkçe kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Sponsorlu Bağlantılar
kız ismi, erkek ismi, üniseks isimler, kuranda geçen isimler, en güzel isimler

Sponsorlu Bağlantılar

İlkay İsminin Dini Anlamı Var Mı?

İlkay isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere İlkay isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Ayın hilal durumu, yeni ay.

İlkay isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden İlkay isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here