İlker İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

İlker ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye araştırdık. İlker ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve ne anlama geldiğini öğreneceğiz. Eğer Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu göreceğiz.

Sponsorlu Bağlantılar

İlker İsmi Kuran’da Geçer Mi?

İlker ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. İlker ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce İlker isminin anlamını, analizini ve İlker ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: İlker İsminin Anlamı ve Analizi

Peki İlker ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından İlker isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. İlker ismi Türkçe kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

İlker İsminin Dini Anlamı Var Mı?

İlker isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere İlker isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. İlk çocuk. İlk doğan erkek çocuklara verilen adlardan biri.

İlker isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden İlker isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here