Kategoriler
Blog

İlknur İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

İlknur ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. İlknur ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. İlknur ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

İlknur İsmi Kuran’da Var Mı?

İlknur ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde İlknur isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve İlknur ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: İlknur İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim İlknur isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde İlknur isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük.  İlknur ismi Arapça kökenli ve Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

İlknur İsminin Dini Anlamı Var Mı?

 İlknur isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman İlknur isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. İlk doğan kız çocuklara verilen adlardan biri.
  2. İlk ay, ayın ilk hali.

İlknur isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. İlknur isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: İlknur isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, İlknur isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog