Kategoriler
Blog Kuran'da Geçen İsimler

Iraz İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Iraz ismi Kuran’da var mı yok mu diye merak edenler için araştırdık. Iraz isminin Kuran’daki anlamını ve dini anlamını detaylı bir şekilde inceliyoruz. Kuran-ı Kerim’de Iraz isminin hangi sure ve ayetlerde geçtiğini öğrenelim.

Iraz İsminin Kuran’da Geçtiği Ayetler

Iraz ismi yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de yer alıyor mu diye bakmadan önce Iraz isminin anlamını öğrenmek isteyenler aşağıdaki linke tıklayabilirler.

Ayrıca bkz: Iraz İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Iraz isimi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu?

Yaptığımız incelemeler sonucunda Iraz isminin Kuran-ı Kerim’de yer almadığını gördük. Arapça kökenli bir isim olmayan Iraz ismi, Türkçe kökenli bir isimdir. Bu nedenle Kuran’da geçme ihtimali de bulunmuyor.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Iraz İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Iraz ismini kontrol ettiğimizde dini açıdan herhangi bir anlamı olmadığını gördük. Iraz isminin genel olarak anlamları ise aşağıdaki gibidir;

  1. Boyun eğen, kabul eden, rıza gösteren.
  2. Uzak.

Eğer bizim yanıldığımızı düşünüyorsanız ve Iraz isminin Kuran’da geçtiğini düşünüyorsanız, bize Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bildirin, bizde yanlışımızı düzelterek yazıyı yeniden güncelleyelim.

NOT: Iraz isminin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi bu ismin güzel isim yada kötü isim olduğunu göstermez. Örneğin Hüseyin ve Zeynep ismi Kuran’da geçmez ancak çok güzel isimlerdir. Örneğin Firavun ve Nemrut gibi isimler Kuran’da geçer ama çok kötü isimlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog