Işık İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Işık ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye araştırdık. Işık ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve ne anlama geldiğini öğreneceğiz. Eğer Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu göreceğiz.

Sponsorlu Bağlantılar

Işık İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Işık ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Işık ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Işık isminin anlamını, analizini ve Işık ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Işık İsminin Anlamı ve Analizi

Peki Işık ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Işık isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Işık ismi Türkçe kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Işık İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Işık isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Işık isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Aydınlık, ziya.
  2. Mutluluk, sevinç veya zekâdan doğan, yüzde ve gözlerde beliren parıltı.
  3. Yol gösteren, aydınlatan, önderlik eden kimse.

Işık isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Işık isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here