Kategoriler
Blog

Işıl İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Işıl ismi Kuran’da var mı yok mu diye merak edenler için araştırdık. Işıl isminin Kuran’daki anlamını ve dini anlamını detaylı bir şekilde inceliyoruz. Kuran-ı Kerim’de Işıl isminin hangi sure ve ayetlerde geçtiğini öğrenelim.

Işıl İsminin Kuran’da Geçtiği Ayetler

Işıl ismi yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de yer alıyor mu diye bakmadan önce Işıl isminin anlamını öğrenmek, detaylı analizini yapmak ve ilginç bilgiler öğrenmek isteyenler aşağıdaki linke tıklayabilirler.

Ayrıca bkz: Işıl İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Işıl isimi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu?

Yaptığımız incelemeler sonucunda Işıl isminin Kuran-ı Kerim’de yer almadığını gördük. Arapça kökenli bir isim olmayan Işıl ismi, Türkçe kökenli bir isimdir. Bu nedenle Kuran’da geçme ihtimali de bulunmuyor.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Işıl İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Işıl ismini kontrol ettiğimizde dini açıdan herhangi bir anlamı olmadığını gördük. Işıl isminin genel olarak anlamları ise aşağıdaki gibidir;

  1. Işıldayan, parlayan.
  2. Çok aydınlık, parlak ışık.

Eğer bizim yanıldığımızı düşünüyorsanız ve Işıl isminin Kuran’da geçtiğini düşünüyorsanız, bize Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bildirin, bizde yanlışımızı düzelterek yazıyı yeniden güncelleyelim.

NOT: Işıl isminin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi bu ismin güzel isim yada kötü isim olduğunu göstermez. Örneğin Hüseyin ve Zeynep ismi Kuran’da geçmez ancak çok güzel isimlerdir. Örneğin Firavun ve Nemrut gibi isimler Kuran’da geçer ama çok kötü isimlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog