İskender İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

İskender İsmi Kuran’da Geçer Mi?

İskender ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. İskender ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce İskender isminin anlamını, analizini ve İskender ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: İskender İsminin Anlamı ve Analizi

Peki İskender ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından İskender isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. İskender ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak yine de Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

İskender İsminin Dini Anlamı Var Mı?

İskender isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere İskender isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Padişah.

İskender isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden İskender isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here