İsmet İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

İsmet İsmi Kuran’da Geçer Mi?

İsmet ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. İsmet ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce İsmet isminin anlamını, analizini ve İsmet ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: İsmet İsminin Anlamı ve Analizi

Peki İsmet ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından İsmet isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. İsmet ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak yine de Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kız ismi, erkek ismi, üniseks isimler, kuranda geçen isimler, en güzel isimler

İsmet İsminin Dini Anlamı Var Mı?

İsmet isminin dini anlamı var mı yok mu diye incelediğimizde dini anlamlar içerdiğini görmekteyiz. Bu dini anlamlar ise şöyledir;

  1. Masumluk, günahsızlık, temizlik.
  2. Haramdan çekinme, namus.

İsmet isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden İsmet isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here