Kategoriler
Blog

Itır İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Itır ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Itır ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Itır ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Itır İsmi Kuran’da Var Mı?

Itır ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Itır isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Itır ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Itır İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Itır isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Itır isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Itır ismi Arapça kökenli bir isim olmasına rağmen Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Itır İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Itır isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Itır isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Güzel koku.
  2. Itır çiçeği.

Itır isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Itır isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Itır isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Itır isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog