Kategoriler
Blog

Jale İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Jale ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Jale ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Jale ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Jale İsmi Kuran’da Var Mı?

Jale ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Jale isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Jale ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Jale İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Jale isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Jale isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Jale ismi Arapça kökenli değil, Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Jale İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Jale isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Jale isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Kırağı, çiy.
  2. Gece meydana gelen ve sabah çiçekler üzerinde görülen su damlacığı, çiy.

Jale isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Jale isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Jale isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Jale isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog