Jiyan İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Jiyan İsminin Kuran’da Geçtiği Ayetler Var Mı?

Jiyan ismi yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de yer alıyor mu diye bakmadan önce Jiyan isminin anlamını öğrenmek, detaylı analizini yapmak ve ilginç bilgiler öğrenmek isteyenler aşağıdaki linke tıklayabilirler.

Ayrıca bkz: Jiyan İsminin Anlamı ve Analizi

Jiyan isimi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu?

Yaptığımız incelemeler sonucunda Jiyan isminin Kuran-ı Kerim’de yer almadığını gördük. Arapça kökenli bir isim olmayan Jiyan ismi, Farsça kökenli bir isimdir. Bu nedenle Kuran’da geçme ihtimali de bulunmuyor.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Jiyan İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Jiyan ismini kontrol ettiğimizde dini açıdan herhangi bir anlamı olmadığını gördük. Jiyan isminin genel olarak anlamları ise aşağıdaki gibidir;

  1. Coşmuş, kükremiş, kızgın.

Eğer bizim yanıldığımızı düşünüyorsanız ve Jiyan isminin Kuran’da geçtiğini düşünüyorsanız, bize Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bildirin, bizde yanlışımızı düzelterek yazıyı yeniden güncelleyelim.

NOT: Jiyan isminin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi bu ismin güzel isim yada kötü isim olduğunu göstermez. Örneğin Hüseyin ve Zeynep ismi Kuran’da geçmez ancak çok güzel isimlerdir. Örneğin Firavun ve Nemrut gibi isimler Kuran’da geçer ama çok kötü isimlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here