Kategoriler
Blog

Kadriye İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Kadriye ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Kadriye ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Kadriye ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Kadriye İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Kadriye ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Kadriye isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Kadriye ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Kadriye İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Kadriye isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Kadriye isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Kadriye ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak Kuran’da geçmemektedir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Kadriye İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Kadriye isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Kadriye isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Değer, kıymet, onurla ilgili.

Kadriye isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Kadriye isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Kadriye isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Kadriye isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog