Kategoriler
Blog

Kasım İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Kasım ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye araştırdık. Kasım ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve ne anlama geldiğini öğreneceğiz. Eğer Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu göreceğiz.

Kasım İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Kasım ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Kasım ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Kasım isminin anlamını, analizini ve Kasım ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Kasım İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Peki Kasım ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Kasım isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Kasım ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak yine de Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Kasım İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Kasım isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Kasım isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Ayıran, bölen, taksim eden.
  2. Kırıcı, ezici, ufaltıcı.

Kasım isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Kasım isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog