Kategoriler
Blog

Kemal İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Kemal ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Kemal ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Kemal ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Kemal İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Kemal ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Kemal isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Kemal ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Kemal İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Kemal isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Kemal isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Kemal ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak Kuran’da geçmemektedir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Kemal İsminin Dini Anlamı Var Mı?

 Kemal isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Kemal isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Bilgi ve erdem bakımından olgunluk, yetkinlik, erginlik, eksiksizlik.
  2. En yüksek değer.
  3. Bilgi, fazilet.

Kemal isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Kemal isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Kemal isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Kemal isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog