Kenan İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Kenan İsmi Kuran’da Var Mı?

Kenan ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Kenan isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Kenan ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Kenan İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Kenan isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Kenan isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Kenan ismi Arapça kökenli değil, İbranice kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Kenan İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Kenan isminin dini anlamlarına ve genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Vaat edilmiş ülke.
  2. Cennet.
  3. Hazreti Yakup’un (a.s) ülkesi, Filistin.

Kenan isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Kenan isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Kenan isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Kenan isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here