Ana Sayfa Blog Koray İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Koray İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Koray İsmi Kuran’da Var Mı?

Koray ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Koray isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Koray ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Koray İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Koray isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Koray isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Koray ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Koray İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Koray isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Koray isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Ateşli, canlı, hareketli kimse.
  2. İyice kor rengine gelen ay.

Koray isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Koray isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Koray isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Koray isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version