Leman İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Leman ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Leman ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Leman ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Leman İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Leman ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Leman isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Leman ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Leman İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Leman isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Leman isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük.  Leman ismi Arapça kökenli bir kız ismidir ancak Kuran’da geçmez.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Sponsorlu Bağlantılar

Leman İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Leman isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Leman isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Parlama, parıldama.

Leman isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Leman isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Leman isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Leman isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here