Mahir İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Mahir İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Mahir ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Mahir isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Mahir ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Mahir İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Mahir isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Mahir isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük.  Mahir ismi Arapça kökenli bir erkek ismidir ancak Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen erkek isimleri

Mahir İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Mahir isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Mahir isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Hünerli, becerikli, elinden iş gelen kimse.

Mahir isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Mahir isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Mahir isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Mahir isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here