Makbule İsmi Kuran’da Geçiyor Mu

0

Makbule İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Makbule ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Makbule ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Makbule isminin anlamını, analizini ve Makbule ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Makbule İsminin Anlamı ve Analizi

Peki Makbule ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Makbule isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Makbule ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak yine de Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Makbule İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Makbule isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Makbule isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Kabul olunmuş, alınmış.
  2. Beğenilen, hoş karşılanan.

Makbule isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Makbule isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here