Kategoriler
Blog

Mehlika İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Mehlika ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Mehlika ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Mehlika ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Mehlika İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Mehlika ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Mehlika isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Mehlika ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Mehlika İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Mehlika isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Mehlika isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Mehlika ismi hem Farsça hemde Arapça kökenli bir isimdir ancak Kuran’da geçmemektedir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Mehlika İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Mehlika isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Mehlika isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Ay parçası, çok güzel kadın.

Mehlika isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Mehlika isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Mehlika isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Mehlika isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog