Mehtap İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Mehtap İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Mehtap ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Mehtap isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Mehtap ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Mehtap İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Mehtap isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Mehtap isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Mehtap ismi Arapça kökenli değil, Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Mehtap İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Mehtap isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Mehtap isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Ay ışığı.
  2. Dolunay.

Mehtap isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Mehtap isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Mehtap isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Mehtap isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here