Kategoriler
Blog

Mekselina İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Mekselina ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Mekselina ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Mekselina ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Mekselina İsmi Kuran’da Var Mı?

Mekselina ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Mekselina isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Mekselina ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Mekselina İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Mekselina isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Mekselina isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Mekselina ismi Arapça kökenli değil, Yunanca / Roma kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Mekselina İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Mekselina isminin dini anlamının olup olmadığına bakalım;

  1. Mekselina (Maximillian), Ashab-ı Kehf yani Kuran’da Kehf suresinde bahsedilen 7 uyuyan gençten birsinin adıdır.

Mekselina isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Mekselina isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Mekselina isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Mekselina isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog