Kategoriler
Blog

Melda İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Melda ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Melda ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Melda ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Melda İsmi Kuran’da Var Mı?

Melda ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Melda isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Melda ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Melda İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Melda isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Melda isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük.  Melda ismi Arapça kökenli bir isim olmasına rağmen Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Melda İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Melda isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Melda isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Çok genç, körpe.

Melda isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Melda isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Melda isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Melda isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog