Kategoriler
Blog

Meliha İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Meliha ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye araştırdık. Meliha ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve ne anlama geldiğini öğreneceğiz. Eğer Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu göreceğiz.

Meliha İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Meliha ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Meliha ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Meliha isminin anlamını, analizini ve Meliha ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Meliha İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Peki Meliha ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Meliha isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Meliha ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak yine de Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Meliha İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Meliha isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Meliha isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Güzel, şirin, sevimli.

Meliha isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Meliha isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog