Kategoriler
Blog

Meltem İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Meltem ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Meltem ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Meltem ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Meltem İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Meltem ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Meltem isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Meltem ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Meltem İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Meltem isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Meltem isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Meltem ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir kız ismi olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Meltem İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Meltem isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Meltem isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Yazın karadan denize doğru esen mevsim rüzgârı.

Meltem isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Meltem isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Meltem isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Meltem isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog