Mevlüt İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Mevlüt İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Mevlüt ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Mevlüt ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Mevlüt isminin anlamını, analizini ve Mevlüt ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Mevlüt İsminin Anlamı ve Analizi

Peki Mevlüt ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Mevlüt isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Mevlüt ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak yine de Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Mevlüt İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Mevlüt isminin dini anlamı var mı yok mu diye incelediğimizde dini anlamlar içerdiğini görmekteyiz. Bu dini anlamlar ise şöyledir;

  1. Hz. Muhammet´in (saa) doğumunu, yaşamını anlatan manzum yapıt.

Mevlüt isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Doğma, dünyaya gelme.
  2. Doğulan zaman.

Mevlüt isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Mevlüt isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here