Kategoriler
Blog

Mihrimah İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Mihrimah ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Mihrimah ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Mihrimah ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Mihrimah İsmi Kuran’da Var Mı?

Mihrimah ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Mihrimah isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Mihrimah ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Mihrimah İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Mihrimah isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Mihrimah isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Mihrimah ismi Arapça kökenli değil, Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Mihrimah İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Mihrimah isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Mihrimah isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Güneş ile ay.

Mihrimah isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Mihrimah isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Mihrimah isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Mihrimah isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog