Kategoriler
Blog

Muharrem İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Muharrem ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye araştırdık. Muharrem ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve ne anlama geldiğini öğreneceğiz. Eğer Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu göreceğiz.

Muharrem İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Muharrem ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Muharrem ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Muharrem isminin anlamını, analizini ve Muharrem ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Muharrem İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Peki Muharrem ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Muharrem isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Muharrem ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak yine de Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen erkek isimleri

Muharrem İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Muharrem isminin dini anlamı var mı yok mu diye incelediğimizde dini anlamlar içerdiğini görmekteyiz. Bu dini anlamlar ise şöyledir;

  1. Haram kılınmış.
  2. Ay takviminin birinci ay, Hz. Hüseyin (as)’ın Kerbela’da Yezit ordusu tarafından şehit edildiği ay olduğu için Aşura ayı olarak da bilinir.

Muharrem isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Muharrem isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

“Muharrem İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?” için bir yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog